Yuvamız İstanbul

Yuvamız İstanbul

Yuvamız İstanbul çocuklarımıza düzenli hizmet verecektir. Genel olarak 36-72 ay (3- 6 Yaş) arasındaki tüm çocuklar için başvuru yapılabilir. Her yıl oluşturulan doğum tarihi aralıkları web sitemizde duyurulacaktır. Kesin kayıtlar için çağrılar Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından ailelere duyurulacaktır. Hizmetin başlama süreci sağlık koşulları gözetilerek ailelere duyurulacaktır.

Yuvamız İstanbul internet sitesi ve İBB sosyal medya hesaplarını takip ederek hizmete açılan merkezlerimizle ilgili başvuru tarihlerin takip edebilirsiniz. Başvurular öncelikle web sitemiz üzerinden alınacaktır. Ayrıca 153 üzerinden yönlendirmeler gerçekleştirilecek. Puanlama üzerinden yapılacak değerlendirmeler sonuçunda kesin listeler açıklanacaktır. Kontenjan dolmadığı taktirde ilan edilecek yeni tarihe kadar başvurular alınacaktır.

Öncelik tanınacak çocuklar belirlenirken, ailelerin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019, Gelir ve Yaşam Koşulları araştırma sonuçlarında İstanbul için belirlenen yoksulluk ve muhtaçlık sınırında olmaları ve bu durumu belgelerle kanıtlayabilmeleri başta olmak üzere çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınır. Puantaj sistemi, en temel faktörler doğrultusunda her çocuk için bir puan belirler. Sıralama bu puan sistemine göre yapılacaktır. Ancak sosyal inceleme ile doğrulanacaktır.

Merkezlerimize ulaşım için herhangi bir ulaşım desteği sağlanmayacaktır. Engelli çocukların kabulünde, bireysel ve fiziki bire bir desteğe ihtiyaç duymamaları ve merkezde uygulanacak programdan tam olarak yararlanabilecek düzeyde olmaları gözetilecektir.

Yuvamız İstanbul yerleşkeleri listesine ulaşmak için tıklayınız.