İSEMX Engelliler Müzik Grubu

İSEMX Engelliler Müzik Grubu

İSEMX , İBB. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak 2011 yılında kurulmuş müzik topluluğudur. Kurucularından Murat Uçtu şefidir.

İSEMX Müzik gurubu, İstanbul’da yaşayan farklı engel guruplarının (Otizm, Görme, Bedensel ve Zihinsel engellilerin) büyük titizlikle yapılan eğitimler sonucu ortaya çıkmış bir müzik gurubudur.

Gurup bünyesinde; Bedensel engelli ve zihinsel engelli dansçılar, İşitme engellilerden oluşan koro yer almaktadır. Birden fazla enstrümanı başarıyla çalan engelli müzisyenlerden oluşan gurupta, Dünyada az görülen Absolut kulak yani mutlak kulağa sahip kişiler vardır.

İlk kurulduğu yıllarda, dünyaca ünlü hit parçaları ve yöresel motifleri elektronik alt yapıyla izleyicilere sunarak büyük beğeni toplamıştır.

Ulusal ve Uluslararası etkinliklerde yüzlerce konser vermiş olup, Mevlana Celaleddin-i Rumi, Neşet Ertaş, Aşık Veysel gibi milli değerlerimizin hayatlarını başarıyla sahneye taşıyarak takdir kazanmıştır.

Grup, 2014 yılında “İSEMX Türküler” albümü yapmış olan gurup, çalışmalarına Yeşilköy’de bulunan İSEMX Stüdyosunda devam etmektedir.