Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

İstanbul'da ikamet eden herhangi bir sebeple sosyal veya ekonomik sıkıntı ile karşılaşan, asgari seviyede dahi geçinme imkânı bulamayan dezavantajlı kişi ve ailelere karşılıksız sosyal destek hizmeti sağlıyoruz.
İstanbul'da ikamet edip, Kurumumuza mağduriyetlerini beyan ederek başvuran vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Mağduriyetleri doğrultusunda, Belediyemizin imkânları ölçüsünde, ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlıyoruz.


Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Faaliyetleri
- Sosyal Yardım İstanbul Kart
- Nakdi Yardım
- Göç Yardımı
- Eğitim Yardımı


Sosyal Yardım Birimine, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, ekiplerimiz tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımızın yardımlarını kolay ve huzurlu bir şekilde almaları sağlanmaktadır.
İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelmiş, ekonomik ve sosyal olarak şehirde tutunamayan insanlarımızın geri dönüşlerini sağlamaya yönelik vatandaşımıza hizmet veriyoruz. 2014 yılı Kasım ayından itibaren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tersine Göç Projesi kapsamında ailelerin göç etmelerini sağlanmakta.
İstanbul’daki ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda bir kereye mahsus nakdi eğitim yardımı yapılmakta.