Ailenin Problem Çözme Becerisini Kazanması Semineri
2013 Aralık ayında ilki gerçekleştirilen “Ailenin Problem Çözme Becerisini Kazanması” konulu seminer dizisi kadınların yoğun katılımında, KKM Konferans salonunda, kurum psikoloğu tarafından verildi.

Çocukları İstismardan Korumak Semineri
2014 Mayıs ayında ilki gerçekleştirilen “Çocukları İstismardan Korumak” konulu seminer dizisi kadınların yoğun katılımında, KKM Konferans salonunda kurum psikoloğu tarafından gerçekleştirildi.

Sigaranın Sağlığa Zararları Semineri
18 Kasım 2014’de KKM Konferans salonunda gerçekleştirilen “Sigaranın Sağlığa Zararları” konulu seminer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Koruma Hizmetleri Sağlık Eğitimcisi tarafından verildi.

Enerji Tasarrufu Semineri
21 Ekim 2014’de KKM Konferans salonunda gerçekleştirilen “Enerji Tasarrufu” konulu seminer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Koruma Hizmetleri Sağlık Eğitimcisi tarafından verildi.

Bel Sağlığı ve Korunma Semineri
9 Ekim 2014’de KKM Konferans salonunda gerçekleştirilen “Bel Sağlığı ve Korunma” konulu seminer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Koruma Hizmetleri Sağlık Eğitimcisi tarafından verildi.

Deprem Bilinçlendirme Semineri
İlki 16 Mart 2012’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve AKUT Arama Kurtarma Derneği tarafından verilen “Deprem Bilinçlendirme” semineri dizisine kadınların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yaz İshalleri ve Alerjik Hastalıklar semineri
11 Mart 2010 Perşembe günü Bağcılar Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile gerçekleştirilen “Yaz İshalleri ve Alerjik Hastalıklar” konulu seminer, Göztepe Medical Park Hastanesi’nden gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Ertan Okumuş tarafından verildi.

Kadın ve Aile Sağlığı Semineri
2009 – 2010 yılları arasında, Kadın Koordinasyon Merkezi Eğitim ve İstihdam Atölyesi’nde, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nden gelen uzmanlar tarafından seminerler verildi. “Domuz Gribi, Ağız ve Diş Sağlığı” konulu seminer, “Ergenlik Döneminde Zararlı Alışkanlıklar ve Madde Bağımlığı konulu seminer ve “Meme ve Rahim Ağzı Kanseri” konulu seminer yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Gezici Eğitim Otobüsü
“Gezici Eğitim Otobüsü” eğitimleri, 5 Mart 2009’da Kâğıthane İlçesi’nde yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Uzman Doktor Ali Baytekin (Medline) tarafından verilen eğitim programı, aileler için son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken; “Çocukta Güvenlik, İlk Yardım ve Ev Kazaları” konularından oluştu.

Gençlerde Madde Bağımlılığı ve Ailenin Dikkat Etmesi Gereken Konular Semineri
“Gençlerde Madde Bağımlılığı ve Ailenin Dikkat Etmesi Gerekenler” konulu seminer, 22 Mayıs 2008’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Arif Verimli’nin konuşmacı olarak katıldığı seminer yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Sağlıklı Beslenme Semineri
“Sağlıklı Beslenme” konulu seminer, 14 Nisan 2008’de Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve 17 Nisan 2008’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ayurveda Uzmanı ve Aile Hekimi Dr. Ender Saraç tarafından verilen seminer yoğun katılım ile gerçekleşti.

Kadın Dostu Kente Doğru İstanbul Paneli
Kadınların sosyal hayata katılımını arttırmayı, yaşam standartlarını yükseltmeyi, kadınlara yönelik yerel hizmetleri geliştirmeyi amaçlayan Kadın Koordinasyon Merkezi, İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi (İKAM) işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde 6 Mart 2008’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Kadın Dostu Kente Doğru İstanbul” konulu bir panel gerçekleştirdi.
Ev sahipliğini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile KKM Fahri Başkanı olan Eşi Özleyiş Topbaş’ın yaptığı panele; Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Peer Sieben, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Birleşmiş Milletler Ortak Programı Yöneticisi Nevin Şenol, AK Parti Kurucu Üyesi ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. M. Belma Satır, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Danışmanı Nazik Işık, Y. Şehir Plancısı, Ka-Der Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Tokman ve Gazeteci – Yazar Vivet Kanetti konuşmacı olarak katıldı.

Gençlik ve Ergenlik Dönemi Problemleri, Aile İçi İletişim Semineri
“Gençlik ve Ergenlik Dönemi Problemleri, Aile İçi İletişim” konulu seminer 21 Ocak 2008 tarihinde Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kadınların yoğun olarak katıldığı seminerde konunun uzmanından alınan bilgilerle katılımcıların bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Aile İçi Şiddetin Psikolojik Yansımaları Semineri
Kadın Koordinasyon Merkezi’nin sosyal sorumluluk projelerinin bir ayağı olan seminerler dizisinden biri olan “Aile İçi Şiddetin Psikolojik Yansımaları”, konulu seminer, 27 Aralık 2007’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi ve 2 Ocak 2008’de Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kadınların yoğun olarak katıldığı seminerde, “Aile İçi Şiddet” konusunda aydınlatıcı bilgiler verildi.

Dört Mevsim Türkiye İçin El Ele Semineri
Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında kadınları bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapan Kadın Koordinasyon Merkezi, “Dört Mevsim Türkiye İçin El Ele” konulu bir seminer düzenledi. TEMA Vakfıyla ortaklaşa yürütülen, Dünyayı ve Türkiye’yi tehdit eden “Küresel Isınma ve Küresel İklim Değişimi, Enerji ve Su Tasarrufu” konusunun işlendiği seminer 6 Kasım 2007’de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi ve 7 Kasım 2007’de Altunizade Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Evlilik Hukuku ve Kadın Semineri
Kadınımızı sosyal ve kültürel pek çok alanda bilinçlendirme hedefiyle yola çıkan Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM) ilki, l4 Nisan 2006 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi'nde, ikincisi, 25 Nisan 2006 tarihinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen “Evlilik Hukuku ve Kadın” başlıklı bir seminer düzenledi.

İstanbul’da Kadın Olmak Paneli
8 Mart 2005’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “İstanbul’da Kadın Olmak” konulu panel gerçekleştirildi.
Ev sahipliğini KKM Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş’ın yaptığı panele; AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, Prof. Dr. Ümit Meriç, TV programı yapımcısı Ayşe Böhürler, gazeteci yazarlar Nevval Sevindi ve Vivet Kanetti konuşmacı olarak katıldı.
Panel kapsamında “Geçmişten Günümüze Kadın Fotoğrafları” konulu fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.