İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile kadınların ve çocukların yanındayız.

Çocuk film şenlikleri, kitap kampanyaları ve anasınıfı projesinin ardından “Çocuk Kulübü” projemiz ile eğitime ve sanata destek veriyoruz.

Çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel gelişiminde sanatın önemi büyük ancak kısıtlı imkânlara sahip çocuklar için sanat faaliyetlerine erişim neredeyse imkânsız.

Bizler merkez olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını sanatla buluşturmayı istedik ve bu amaçla Çocuk Kulübü’müzü oluşturduk. Proje kapsamında gerçekleştirilen sanat eğitimleri ve şehir tanıtımına yönelik çalışmalarımız ile çocukların sosyal hayata katılımları noktasında destek oluyoruz.

Eğitim alan çocuklarımız öncelikle merkezimizin yardım sistemine kayıtlı ailelerin çocuklarından oluşmaktadır ve ücretsiz verilen eğitimlerimizde malzeme masrafları da merkezimiz tarafından karşılanmaktadır.

Mart 2015’de faaliyet vermeye başlayan kulüpte 5 atölye bulunuyor; resim atölyesi, gitar atölyesi, drama atölyesi, yemek atölyesi ve karate.

2016 yılında Müdürlük olarak kurumsallaştıktan sonra 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın bilişsel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlamak için “oyun grubu” hizmetini sunmaya başladık.

Çocuk Kulübü Atölyeler
Eğitimler Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah ve öğleden sonra olmak üzere gruplar halinde gerçekleştirilmektedir.

Çocuk Kulübü Branşları